کشاورزی, کشت, کودها, محتوای-آموزشی, مقالات, نهاده-کشاورزی

راز گوگرد مایع پایه پتاسیم

راز گوگرد مایع پایه پتاسیم

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه نهاده آنلاین

کشاورزان زیادی با خواص گوگرد مایع پایه پتاسیم آشنا میباشند و سالهاست که از آن در مزارع خود بهره میبرند. حال ما در این مقاله سعی داریم تا با خواص این کود بسیار مفید بیشتر آشنا و کاربردهای آن را بهتر بشناسیم.

در ابندا باید بدانیم که عناصر زیادی برای یک رشد خوب مورد نیاز گیاه میباشد. نیتروژن ، فسفر و پتاسیم از اصلی ترین عناصر هستند و بعد از آن میتوان به گوگرد و کلسیم اشاره کرد. با توجه به این توضیحات گفت به راز گوگرد مایع پایه پتاسیم پی برد. راز گوگرد مایع پایه پتاسیم این است که این گوگرد حاوی این دو عنصر از عناصر میباشد و همین امر میزان اهمیت این کود را به خوبی اثبات میکند.

 

خواص گوگرد مایع پایه پتاسیم

 1. کنترل کردن ph خاک
 2. جلوگیری از شوری خاک
 3. گوگرد مایع

  خواص گوگرد مایع پایه پتاسیم

  افزایش کیفیت محصولات 

 4. افزایش کیفیت طعم و رنگ میوه
 5. کمک در ساخت مواد معطر درون گیاه
 6. عامل اصلی شکل گیری بو و عطر میوه
 7. بهترین قارچ کش برای پسیل پسته  و سفیدک انگور
 8. مبارزه با انواع آفات ها
 9. بهترین جایگزین بجای سم

 

میزان مصرف گوگرد مایع پایه پتاسیم

میزان مصرف این کود به نیازهای خاک و نوع محصولی که قصد کشت آن را دارید بستگی دارد. مهمترین مزیت استفاده از کود گوگرد مایع این است که به علت مایع بودن میتوان هم با روش های غرقابی وهم روش ابیاری مدرن مورد استفاده قرار داد.

چنانچه شما باغدار میباشید برای هر 200 درخت تقریبا 20 لیتر از این کود را در نظر بگیرید. اگر بخواهید در سه نوبت از این کود استفاده کنید در مجموع باید 60 لیتر از این کود تهیه نمایید.

اگر قصد دارید گوگرد مایع پایه پتاسیم بصورت محلول پاشی انجام دهید برای هر هکتار 4 لیتر از آن را با 1000 لیتر اب مخلوط و سپس محلول پاشی کنید. اما اگر قصد آبیاری دارید باید در هر نوبت 15 الی 20 لیتر برای هر هکتار مورد استفاده قرار دهید.

 

آنالیر گوگرد

بسته به تولیدات شرکت های مختلف این آنالیز ممکن است متفاوت باشد اما معمولا آنالیز گوگرد مایع پایه پتاسیم شامل 20 درصد گوگرد معدنی مایع و 20 درصد پتاسیم میباشد. قیمت گوگرد مایع پایه پتاسیم میتواند بسته به آنالیز آن و درصد خلوص متفاوت باشد و با انواع و اقسام برندها موجود در بازار باشد. پیشنهاد ما این است که پیش از خرید گوگرد مایع پایه پتاسیم حتما با کارشناس گیاه پزشک منطقه مشورت نموده و سپس اقدام به خرید بفرمایید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *