زراعت, کشاورزی, کودها, محتوای-آموزشی, مقالات, نهاده-کشاورزی

بهترین خاصیت گوگرد مایع برای گیاه

گوگرد

بهترین خاصیت گوگرد مایع

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه نهاده آنلاین

گوگرد را باید یکی از عناصر حیاتی برای رشد گیاه دانست. که کمبود آن آسیب هایی جدی بر گیاه وارد میکند و رشد آن را با اختلال مواجه میکند. گوگرد تقریبا در تمامی فرآیندهای متابولیسمی گیاه نقش داشته و جزء عناصر اصلی برای ساخت کلروفیل و پروتئین محسوب میشود. شدت کمبود عنصر گوگرد علائمی شبیه به کمبود نیتروژن را در گیاه نمیباشد و علائم زردی بصورت موضعی نمایان میشوند.

 

بهترین خاصیت گوگرد مایع

 1. افزایش ارزش غذایی محصول
 2. ایمن سازی خاک و گیاه در برابر تنش های محیطی

  گوگرد

  خواص گوگرد مایع

 3. بهترین قارچ کش و آفت کش 
 4. مبارزه با بیماری هایی همچون پسیل و سفیدک سطحی
 5. افزایش کیفیت رشد و محصول
 6. تولید دانه های روغنی مانند کلزا و….
 7. باعث افزایش عطر و بو به گیاه
 8. پر شدن دانه های محصولاتی مانند گندم و…
 9. مهمترین کود برای کاشت دانه های روغنی ، پروتئینی ،دانه های غلات و بقولاتی
 10. باعث جذب راحت عناصر گیاه از خاک
 11. کاهش هزینه ها و استقاده از کودهای دیگر
 12. دادن بو و مزه ای تند به گیاهانی مانند کلم ، پیاز و ….

 

تاثیر کمبود گوگرد در رشد گیاهان

گوگرد عنصری نیست که فراوانی کافی در حاک داشته باشد. در سال های پیشین بر اثر فعالیت کارخانه ها ، گوگرد در طی چرخه آب از طریق بارش به زمین میرسید. ولی به دلیل حساسیت ها نسبت گازهای گلخانه ای سطح آن بسیار کاهش یافت. گوگرد در خاک نیز امکان از بین رفتن بر اثر آبیاری را دارد و علاوه بر آن میکروب های درون خاک نیز میتواند آن را به گاز هیدروژن سولفید تبدیل کنند که یاز هم باعث کاهش میزان گوگرد در خاک میشود.

زمانی که برگ های جوان گیاه دارای کمبود گوگرد هستند در ابتدا علائمی مانند زردشدن را نشان میدهند و این زردشدگی نباید با زردشدن برگ های پیر که بر اثر کمبود نیتروژن اتفاق می افتد اشتباه گرفت. این زرد شدن به آرامی تمام گیاه را در بر میگیرد و با افزایش دمای هوا شدیدتر میشود.  متاسفانه کمبود گوگرد علائم خود را دیر نشان میدهد و ممکن است زمانی متوجه آن شوید که کمی دیر بشود. توصیه میشود که هر سه سال یکبار میزان سطح مواد مغذی به خصوص گوگرد بصورت تخصصی آزمایش و مشخص گردد.

 

مقاله پیشنهادی : بهترین گوگرد مایع در کشاورزی

چرا گوگرد را عنصری مهم میدانیم

گوگرد تاثیر خود را هم بر روی خاک و هم بر روی کیفیت و کمیت محصول نمایان میسازد.

عناصر گوگرد

چرا گوگرد را عنصری مهم میدانیم

به طور کلی انسان ها و حیوانات توانایی سنتز دو اسید آمینه سیستئین و متیونین را ندارند و میبایست این دو را از طبیعت به دست آورند. گوگرد هم در ساخت و هم در مشارکت با این دواسیدآمینه در گیاه نقش دارد.به علاوه ،این عنصر باارزش در ساختار ویتامین های باارزشی همچون ویتامین ب 1 و ب 7 (بیوتین) هم وجود داشته و گیاه را سرشار از خواص مفید مینماید.

 

 

 

 

 

سخن پایانی
اهمیت عنصر گوگرد در افزایش کیفیت رشد و میزان تولید محصولات کاملا اثبات شده میباشد. گوگرد مایع میتواند به صورت محلول پاشی و آبیاری به کار رود. گوگرد مایع کاملا ارگانیک و طبیعی بوده و خسارتی به محیط زیست وارد نمی آورد.گوگرد مایع آفت کشی موثر بوده و میتواند بسیاری از بیماری های مزرعه را ریشه کن سازد.خطر کمبود گوگرد میتواند تهدیدی جدی برای مزرعه شما باشد و میزان تولید در واحد سطح را به طرز نگران کننده ای کاهش دهد.پیشنهاد ما این است تا در ابتدا خاک خود را آنالیز نموده و سپس با مشورت یک کارشناس مجرب اقدام به خرید این کود شگفت انگیز نمایید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *