کشاورزی, کودها, محتوای-آموزشی, مقالات, نهاده-کشاورزی

کود گوگرد گرانوله

کود گوگرد گرانوله

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه نهاده آنلاین

کود گوگرد گرانوله از انواع پر مصرف کودهای کشاورزی میباشد که میتواند حاوی 60 درصد یا 75 درصد گوگرد باشد. این کود همانند کودهای فسفاته باید قبل از کاشت مورد استفاده قرار بگیرد. این کود مزایای فراوانی دارد که به طور خلاصه میتوان به کاهش PH خاک های آهکی ، آفت کشی ، بیماری زدایی و تامین سولفات آلومینیوم مورد نیاز خاک اشاره کرد.

 

مزایا و خواص کود گوگرد گرانوله

 1. کاهش ph خاک 
 2. گوگرد گرانول

  مزایا و خواص کود گوگرد گرانوله

  فراهم کردن سولفات مورد نیاز گیاه

 3. افزایش حلالیت عناصر غذایی 
 4. فراهم سازی انواع ریز مغذی ها 
 5. کنترل و نابودی عوامل بیماری زا مثل قارج سفید
 6. فعال کردن میکروب های مفید درون خاک
 7. کاهش مصرف سموم
 8. بالابردن مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی

 

 

میزان مصرف کود گوگرد گرانوله

این کود باید پیش از کشت محصول مورد استفاده قرار بگیرد. تقریبا برای هر هکتار باید نسبت به نیازهای خاک 400 تا 600 کیلوگرم گوگرد گرانول را با دستگاه های کود پاش بر روی خاک پخش کرد و سپس با شخم کردن کود را به اعماق خاک فرستاد.

 

چرا باید از کود گوگرد گرانوله استفاده کنیم

خاک های ایران در قسمت های مختلف کمبودهایی را نشان میدهند که ممکن است به کشت آسیب برساند مانند آهکی بودن زمین ها و یا بیکربناته بودن آب ها. گاهی هم مواد آلی خاک کم است و گاهی عناصر درون خاک نمیتوانند به خوبی جذب شوند که گوگرد با خاصیت اصلاحی که دارد باعث جذب این عناصر شده و نیازهای غذایی را تامین میکند. همچنین گوگرد نیز قادر است تا مقاومت کیاه را در برابر تنش ها بالا ببرد.

 

ترکیبات کود گوگرد گرانول

این کود ممکن است حاوی 75 درصد گوگرد و 25 درصد بنتونیت ، 60 درصد گوگرد و 40 درصد بنتونیت باشد. گوگرد در برگ های گیاه نقش مهمی را ایفا میکند و عامل تولید اسید آمینه برای ساخت پروتئین میباشد. همچنین گوگرد به ساخت ویتامین های متنوع در گیاه کمک میکند که برای فرآیندهای متابولیسمی ضرورت دارند. همچنین گوگرد عامل اساسی برای ایجاد بود و عطر در گیاهان میباشد.

 

آیا خرید گوگرد گرانوله ضرورت دارد

گوگرد را از طرفی مواد مغذی را در اختیار گیاه قرار میدهد و از طرف دیگر خاک را بهبود میبخشد و آن را ضدعفونی میکند. از طرف دیگر باعث افزایش ماندگاری میوه میشود. پس باید گفت که یکی از ضروری ترین کودها بشمار میرود و برای محصول شما ضروریست.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *